Європейські політики висловлюють занепокоєння, що зменшення військової підтримки України з боку США може вплинути на перебіг війни та спричинити нову хвилю українських переселенців.
За даними Politico, на зустрічі в Брюсселі 5 березня представники європейських урядів обговорювали цю ситуацію. Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила: «Якщо путін ще більше ескалує цю війну, а американська підтримка зникне, і якщо це призведе до більшого руху біженців, нам потрібен обов’язковий розподіл біженців з України по всьому ЄС, відповідно до справедливого механізму».

Наша группа на FB. Приєднуйтесь!
Станом на грудень 2024 року понад 4,3 мільйона українців перебувають під тимчасовим захистом у європейських країнах після російського повномасштабного вторгнення. Цей статус вперше було застосовано саме до українських біженців і надає їм право працювати, жити та навчатися в приймаючій країні.
В абсолютних цифрах найбільше біженців прийняли Німеччина, Польща та Чехія, з приблизно 1 мільйоном людей під тимчасовим захистом у ФРН та Польщі. Відносно чисельності місцевого населення, країни Балтії, Словаччина та Ірландія також стали важливими пунктами призначення.
Читайте: Скільки українців відкрили бізнес у Польщі за час війни
Фезер додала, що наразі не очікує нового великого напливу біженців і що це «лише сценарій», який мають обговорити посадовці. Водночас міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер заявив про намір нового австрійського уряду припинити практику возз’єднання сімей. Він підкреслив, що Австрія «зробила свій внесок» і тепер хоче зосередитися на інтеграції людей, які вже знаходяться в країні.